29 січ. 2024 р.

«Крути: сум, біль і вічна слава»

 «Крути: сум, біль і вічна слава»

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзм та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України , як успішно боротися проти численного ворога.
Немає слів, нема пісень,
Щоб нам славити вас, герої.
Що у важкий, кривавий день
В зневірі не зложили зброї.
Ви сміло виступили в бій,
Хоч ворог йшов страшний, суворий.
В душі не було молодій
Перед сильнішим злом покори.
І не злякало вас те зло.
Ні смерть в снігу страшна, холодна.
Вгору підняли ви чоло,
На вас чекала ж вся Соборна.
Ви стали прикладом усім,
Про вас нікому не забути.
В понурій темряві віків
Світити завжди будуть Крути!
Під світлом тим розтане тьма…
Ви палко рідний край любили.
Любові ж вашій меж нема,
Вона живе із-за могили!
Леся Храплива-Щур


29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.
Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. У Спасівській бібліотеці-філії оформлена виставка - вшанування "Згадаймо юність, що згоріла у Крутах''. Пам'ятаємо про їхній подвиг! Герої не вмирають!
Шануймо тих, хто сьогодні боронить Україну! Слава Героям! Слава Україні!

10 січ. 2024 р.

 10 січня в Білозернівській сільській бібліотеці була проведена презентація-огляд книжкової виставки «Кіровоградщина - перлина степу». Вона була присвячена ювілейній даті заснування Кіровоградської області. Увазі читачів пропонується довідкова, науково популярна та художня література, авторства наших земляків і про нашу Кіровоградщину. Запрошую зацікавлених ознайомитись із змістом книжкової виставки.



Кіровоградщині - 85 років!

 #Краєзнавство

10 січня 2024 року Кіровоградська область відзначає 85- річний ювілей з дня свого утворення.
Зав. бібліотекою завітала у місцеву лікарську амбулаторію та провела серед працівників інформіну "Кіровоградщині - 85!"
Знання історії свого краю, міста чи села не просто ознака освіченої людини, а й вимога сучасності. Вживаючи поняття "рідний край", маємо на увазі ту територію, де народжується і живе людина. Таким місцем для нас є Кіровоградщина. Область, яка своєю територією об'єднує більш ніж мільйонну людську спільноту, яка творила, творить і буде творити історію славетного краю між Дніпром і Бугом.
А починалося все так... 10 січня 1939 року було утворено Сумську, Запорізьку та Кіровоградську області у складі УРСР. До складу Кіровоградської області увійшли території 31 району: тринадцять - Миколаївської, десять - Одеської, п'ять - Київської та два - Полтавської областей, її центром стало місто Кірово, перейменоване на Кіровоград.
Наступні зміни адміністративно- територіальних меж та структур Кіровоградської області відбувалися в 1954, 1960, 1962, 1965 роках. Остаточно вони вирішилися в 1968 році. Відтоді в області було 21 адміністративний район, 12 міст, з яких - 4 обласного підпорядкування, 27 селищ міського типу, 19 селищ, 998 сіл.
Останніми роками адміністративно- територіальний устрій Кіровоградської області зазнав суттєвих змін. На підставі Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року "Про утворення та ліквідацію районів" у Кіровоградській області утворили Голованівський, Кропивницький Новоукраїнський та Олександрійський райони.
Таким чином, на даний час область нараховує чотири райони, до яких належать 1030 населених пунктів та 49 територіальних громад.
За роки існування області в її трудових колективах зросла величезна кількість людей, які прославили наш край - видатні трудівники промисловості й сільського господарства, видатні вчені різних галузей наук, уславлені літератори й артисти, вчителі й лікарі, велика плеяда спортсменів.
Україна пишається іменами наших земляків - Івана Карпенка-Карого, Марка Кропивницького, Панаса Саксаганського, Марії Заньковецької, Володимира Винниченка, Юрія Яновського, Євгена Маланюка, Василя Сухомлинського, Арсенія Тарковського, В'ячеслава Сумського, Дмитра Чижевського та багатьма іншими.
Сьогодні ж Кіровоградщина, як і вся Україна, виборює своє право на життя. Кращі сини й дочки стали на захист нашої Батьківщини. Велика їм подяка і шана.
Низько схиляємо голови перед загиблими Героями - вічна їм пам'ять і слава!
Віримо, що прийде мир в нашу вільну, незалежну Україну і розквітне наша щедра Кіровоградська земля.



5 січ. 2024 р.

80- років відділяє нас від Другої світової війни,
Сьогодні,5- січня 1944 року було визволено села Рибчине, Веселе, Перше Травня.
Хвилина мовчання перед тими, хто боронив нашу країну від ворога у роки Другої світової війни.


День Героїв України

Щорічно 23 травня українці відзначають День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її сувереніт...