24 лист. 2023 р.

"Усі мої думки, народе вільний, і пісня серця, і музика душі тобі!"...

"Усі мої думки, народе вільний, і пісня серця, і музика душі тобі!"...
27 листопада 2023 року виповнюється 160 років від дня народження видатної української письменниці Ольги Кобилянської.
Полька по батькові і німкеня по матері, Ольга Кобилянська народилася на Буковині у шляхетній багатодітній сім'ї четвертою з семи дітей.
З дитинства Ольга досконало знала польську та німецьку мови, якими розмовляли в сім 'ї. Окрім літератури вона цікавилася музикою, грала на фортепіано, малювала, грала в театрі, любила верхову їзду.
Перші твори Ольга Кобилянська написала в 14 років. Це були вірші німецькою мовою. Та згодом вона вивчила українську мову і стала однією з найоригінальніших і талановитих письменників України, чиї твори "Земля", "Людина", "Царівна", "В неділю рано зілля корала" та інші увійшли до золотого фонду світової літератури.
Ольга Юліанівна була справжньою жінкою, мала вишуканий смак, одягалася елегантно і до глибокої старості зберегла струнку постать.
Чотирнадцять років вона дружила з Лесею Українкою, проте бачилися вони лиш тричі за життя.
Найбільшим її коханням був редактор газети "Буковина" Осип Маковей , який несподівано одружився з іншою. Ольга так і не вийшла заміж.
Ольга Кобилянська прожила 78 років і померла в 1942-му. Все своє життя вона палко прагнула утвердитися, сказати вагоме слово - і у творчості, і в коханні.
Непересічна, розумна, яскрава, прогресивна, надзвичайно обдарована і талановита і при цьому жіночна і романтична - така вона, Ольга Кобилянська.



23 лист. 2023 р.

День жалю... День скорботи, печалі

 День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять. Свічки -
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
25 листопада вся Україна в скорботі відзначатиме 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років, однієї з найбільших трагедій в історії українського народу, яка спустошила нашу землю, забрала мільйони життів.
Вшановуючи пам'ять невинних жертв Голодомору, в бібліотеці для учнів 7-го класу пройшла година пам'яті "Горять свічки в людських долонях".
Захід розпочався під зворушливу пісню "Свічка" у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час Голодомору. Зав. бібліотекою ознайомила дітей з трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї.
Учні зачитали хвилюючі спогади очевидців Голодомору - жителів нашого села. Присутні переглянули документальний фільм "Голодомор 33-го". Маша Шурпило прочитала поему Ігоря Стожара "Голод".
Наприкінці заходу, запаливши свічку, учасники заходу вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання.
Завтра о 16.00 приєднайтеся до Всеукраїнської акції "Запали свічку".
Нехай кожен з нас торкнеться пам'яттю цього священного вогню, а світло свічок - це наша данина тим, хто загинув від Голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.
ПАМ'ЯТАЄМО, ЄДНАЄМОСЯ, ПЕРЕМОЖЕМО!







21 лист. 2023 р.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи - один із знакових офіційних свят, встановлених на честь початку двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
З нагоди 10-ї річниці до вашої уваги книга Марії Матіос "Приватний щоденник. Майдан. Війна..."
"Приватний щоденник" - книжка, якою відома українська письменниця " загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та початку війни, учасником і свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року.
І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан, змінила війна ...
У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану авторка розпочинає боротьбу за свою Націю: у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу - вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю.
А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, "передаючи своє тепло і співчуття"...
Радимо прочитати цю книгу.

18 лист. 2023 р.

16 лист. 2023 р.

Міжнародний день толерантності.

"Ми різні - в цьому наше багатство. Ми разом - в цьому наша сила".
Щорічно 16 листопада в усьому світі відзначають Міжнародний день толерантності.
Толерантність - це про повагу і доброту, співчуття і милосердя, це готовність постійно і з гідністю сприймати будь-яку особистість або подію, це повага до свобод іншої людини, її поглядів, думок, поведінки.
Бути толерантним означає бути сильним та людяним.
Про це ми сьогодні говорили із шестикласниками. Під час заходу діти мали можливість взяти участь у захоплюючих інтерактивних іграх та вправах, спрямованих на розвиток розуміння та поваги до інших, вирішували життєві ситуації з погляду толерантної людини.
Тільки терпимість, злагода, взаєморозуміння, взаємоповага, вміння поважати думку іншої людини, яка відрізняється від твоєї власної, готовність допомогти іншим, творити добро, подолання особистого егоїзму принесуть щастя і впевненість у майбутньому.
Тож давайте робити наш світ добрішим!

День Героїв України

Щорічно 23 травня українці відзначають День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її сувереніт...